BASSET HOUND

 

               

 

Quest Moravia Bray

Akim od Modrého potoka

Brutus Moravia Bento

 


 

Aktuality

5.12.2012  Drneček přišel na to, jaké je to super mít sebou na procházce ,,balonek,, J

     

29.11.2012 tato veverka se rozhodla přežít zimu v ptačí budce na jabloni. Jen jsme nepochopili, kam takové množství ořechů, které jí servírujeme uskladní J

  

16.11.2012 přidávám fotky z posledního slunného víkendu při procházce Rakoveckým údolím.

        

     

  

  

21.10.2012  tohle je, či spíš byl... náš mulík.

  

  

19. 8. 2012  V neděli 19.8.2012 přešel ,,duhový most,, náš Nikýtek ( Brutus Moravia Bento ). Byl to strašlivě hodný basset, který miloval vše živé a k veškerým zvířatům měl ochranitelské vlastnosti. Dosloužilo mu srdíčko. Chybí mi Tvé ranní a večerní dožadování procházky, Tvoje správná bassetí paličatost, prostě  byl jsi svůj. Nikýtku, budeš nám chybět, nám i Tvým zrzavým bráškům, kteří Tě stále hledají.

  

  

1.7.2012 Byli jsme na týdenní dovolené v Tatrách. Počasí nám vyšlo přenádherné a vedra byla celkem snesitelná. Jediný, ale za to pořádný liják nás zastihl ve Slovenském ráji, kde jsem byli nuceni jít za stálého deště podél Hornádu. Ubytovaní jsme byli na obrácené straně Tater ( z Polské strany) v malebné vesničce Ždiar. Tam jsme ocenili klid, protože tam nebyl přetlak turistů tak jako v srdci Tater a bylo kousek do Polska, kde jsme navštívili Zakopané, Kasprowy wierch a Národní park Pieniny , který jsme projeli na pltích.

Více fotek je zde: http://akim.rajce.idnes.cz/Dovolena_Tatry_cervenec_2012/

  

  

  

27.4.2011 Byl udělen Akimovi od Modrého potoka titul Český veterán šampion.

     

19.3.2011 se konala v Drnovicích u Vyškova oblastní výstava psů. Akima jsem přihlásila do třídy veteránů. Výstava byla pořádaná v kulturním domě, kde se na malém prostranství posuzovalo kolem 400 psů. Bassety posuzovala paní rozhodčí Lenka Frnčová a Akim získal titul V1, Nejlepší veterán a tím splnil podmínky pro udělení titulu Český veterán šampion.

6. 2. 2011  V Brně pokračovala výstava DUO CACIB. Vzali jsme sebou i Drndase, protože  doma strašlivě vyl a chtěl se svézt autem a taky aby náhodou o něco nepřišel. Naštestí v pavilonu bylo volněji než v sobotu, tak se divočák Akim s Drndem dali zvládnout. Posuzovala nás paní rozhodčí Marija Kavčič ( SLO ) a Akim opět dostal ocenění V1 a titul Nejlepší veterán.

 

5. 2. 2011   V Brně se konala výstava DUO CACIB. Akim dosáhl věku, kdy jsem ho mohla přihlásit do třídy veteránů, tak jsme vyrazili do Brna. Pavilon, kde, kde se část výstavy konala přípomínal množstvím lidí a psů mraveniště. Akim řádil jako mladík, chtěl ,,lézt,, na vše co prošlo kolem a hlásil na celé výstaviště. Můžu říct, že sem byla určitě umordovaná víc jak on. Bassety posuzoval polský rozhodčí pan Weron . Akim získal ocenění V1, Nejlepší veterán.

 

29.1.2011 Akim oslavil už  osmé narozeniny. Strašlivě to letí… Tak asi jako nejluxusnější dárek jaký pes může dostat bylo v neděli 30.1.2011 krytí fenky Dizzy Queen’s Hermelín ( www.zkasperku.netstranky.cz )

 

 

 

Aktuality 2010

 

 

4.9.2010   S kamarádkou Olgou jsem spoluorganizovala 3.ročník výcvikového dne pro Klub chovatelů švýcarských honičů a pro Klub chovatelů honičů. Škoda, že se přihlásilo jen 5 pejsků a to  basset hound, 3 švýcarští honiči a štýrský brakýř. Úroveň psů byla lepší než v loňském roce. Hlavně nás překvapila skvěle zvládnutá disciplína vyhledávání a chování u střeleného kusu.

 

  

 

 

30.7.2010   Přikládám odkaz na fotky z dovolené v Černé Hoře. Byl to zájez pořádaný turistickou cestovkou CK Alpina. Byli jsme ve dvou Národních pracích. NP Bjelasica a NP Durmitor. Z každého místa jsme denně vycházeli do jiné části pohoří.  Hory jsou tam strmé a nejsou tam cesty po vrstevnicích, na které jsme zvyklí u nás, ale většina turistických stezek vede přímo do kopce, což jsem občas měla co dělat, abych náročný výstup udýchala. Jeden den jsme měli autobusový výlet k moři do Budvy a prohlídku nádherného historického města Kotoru. 

http://akim.rajce.idnes.cz/Cerna_Hora_cervenec_2010/

 

 

27.3.2010 se konala v Horních Beřkovicích Klubová schůze KCHH spojená s Klubovou výstavou, kde posuzoval Ing.Dostál.. Jeli jsme ráno s Davidem a díky němu, že už stál v půl páté před domem jsem snad poprvé v životě byla někde mezi prvními. Protože, kdo mě zná ví, že nikdy na čas dojít neumím. Výstavy se zúčastnila i kamarádka Eva s Jackie od Desinky ( fenkou po Akimovi), Jackie se umístila na 3.místě.

David s Erwínem z Valachitu ve třídě otevřené získal titul CAC a Akim od modrého potoka ve třídě pracovní také získal titul CAC.

 

     

 

21.3.2010 se konala ve Vyškově první oblastní výstava psů. Pořadatelé prý původně počítali s účastí kolem 150ti psů, ale dostavilo se neuvěřitelných 520 psů.

Výstavy se zúčastnila Anita Queen´s Hermelín. Získala ocenění V1, Vítěz třídy a Krajský vítěz.  Anitě a manželům Vančurovým gratuluji.

 

 

8. 3. 2010 Drndas je dědeček J, ale pro mě je to stále ten nejmladší rozmazlený mazánek. Dinka (Bloody Mary Queen's Hermelin) se stala maminkou 10ti krásných štěňátek. Tatínkem je Viking Bohemia Horrido. Narodili se jí 3 trikolorní kluci, 3 bikolorní holky a 4 trikolorní holky. Dinka je velmi hodná a starostlivá maminka. Nabídka štěňat na http://www.basset-way.com/puppies/puppies-a-stenatka-a/

     

8. 2. 2010   Letošní zimní období je charakteristické množstvím sněhu a také dlouhotrvajícími mrazy. Střídá se zamračená obloha s nádherně slunečnou oblohou. Tak si užíváme procházek. Lesní cesty jsou propluženy, tak i vrstva kolem 40cm sněhu není žádný problém. Psi si sníh užívají a i když jsou ,,gaučáci,, mráz ani sníh jim nevadí. Nejvíc si venku užívá Akim, na to jak má kratičkou srst, tak mu zima vůbec nevadí. Přikládám pár fotek z našich procházek.

   

   

             

     

Aktuality 2009

Aktuality 2008

Aktuality 2007